Vodoměrná šachta kruhová PP 1300×1200

10 240 

Katalogové číslo: 116102 Kategorie:
Značka: PRODO

Popis

Vodoměrná kruhová šachta PP 1300×1200 je vyrobena z polypropylenových desek tloušťky 6 a 8 mm, které jsou spojovány svařováním. Používá se pro umístění vodoměru při napájení objektů na vodovod.
Výška vodoměrné šachty je 1300 mm a průměr těla šachty je 1200 mm.
Osazení vodoměrné šachty:
Šachta je dostatečně vyztužená a proto v případech, kde se nevyskytuje spodní voda a šachta nebude pojízdná nebo umístěná v blízkosti komunikace, stačí vodoměrnou šachtu položit na podkladní beton a rovnoměrně obsypat pískem nebo prosetou zeminou.
Přestože je tato šachta vodotěsná, v případě výskytu spodní vody, při pojízdné úpravě nebo je-li šachta v blízkosti komunikace, je nutné šachtu obetonovat a zajistit tak, aby spodní voda nepronikla ke stěnám šachty.
Nedoporučujeme používat neúplně obsypanou vodoměrnou šachtu, v zimním období by mohlo dojít k jejímu poškození. S touto vodoměrnou šachtou je zakázáno manipulovat při teplotě nižší než -3 °C.

Součástí vodoměrné šachty jsou:

stupačky uvnitř šachty usnadňující přístup k osazení vodoměru
dvě vodotěsné šachtové průchodky pro napojení potrubí
pochodový poklop (určený pouze pro chůzi)

Vodoměr není součástí dodávky vodoměrné šachty.

Technické údaje:

Hloubka umístění: 120 cm
Rozměr připojení vstup: DN 32
Rozměr připojení výstup: DN 32
Možný počet připojení vodoměrů: Max. 3ks

Další alternativy

Plastové vodoměrné šachty PRODO - Plastové vodoměrné šachty PRODO jsou ideální pro instalaci vodoměrů v domácnostech, průmyslových objektech a veřejných budovách. Jsou vyrobeny z kvalitního plastu, který je odolný vůči vodě, chemikáliím a mechanickému poškození. Šachty jsou snadno montovatelné a umožňují snadný přístup k vodoměru pro údržbu a čtení spotřeby vody. Podobné produkty: Nástavec – prodloužení hrdla šachty 200, Poklop vodoměrné šachty DN600x60x8mm, Nástavec – prodloužení hrdla šachty 300, Vodoměrná šachta kruhová malá s protimrazovou pojistkou